Tak už je to tady

V neděli jsme zahájili festival vernisáží výstavy Romana Hübnera. Roman vyrostl ve fotografa nejméně českého formátu, pokud budete mít během víkendu chvilku, doporučuji navštívit Galerii u sv. Jána na náměstí (ochutnávku najdete zde), v sobotu kolem poledne při druhé vernisáži zahrají Lubica Christophory s Matinem E. Kyšperským, tedy Tayna.

Letošek je zřejmě rokem uzavírek. Kromě D1 je v opravě i silnice kolem zámku, takže z náměstí lze sice do Bludníku projít, ale projet k zadnímu vjezdu do parku už ne. Objížďka vede přes Sedliště, ve směru od Nového Města na Moravě se dá projet i horem kolem kostelů. Ale je to tam úzké, druhou možností je jet ještě o ulici výš přes Padělek. Případně to můžete vzít okolo směrem na Sněžné a pak přes Líšnou a Nový Jimramov. Pojedete-li od Poličky, můžete v Korouhvi odbočit doprava a jet přes Lačnov a Borovnici.

Aby toho nebylo málo, opravuje se v Jimramově také most směrem od Ubušína a Olešnice, objížďka vede přes Trhonice. A do třetice je zavřený most ve Štěpánově nad Svratkou na trase Kunštát – Bystřice nad Pernštejnem – Nové Město na Moravě.

Tím jsme snad vyčerpali špatné zprávy, Bludník je po setkání jimramovských rodáků pěkně opraven (i když stromy řídnou) a počasí by mělo být podle předpovědi vlídné.

Dále je k dispozici plakát v PDF – více zde.