Festival 2010

Promítalo se:

letak 2010
Panelstory (ČR, 1979, 96 minut, režie: Věra Chytilová)
Gympl (ČR, 2007, 110 minut, režie: Tomáš Vorel st.)

Divadlo:

Happening
Hana Voříšková a Muziga – V ŠIRÉM POLI HRUŠKA

HUDBA:

Abakuk, Jericho, Železňák Trio, Květy, Baklažán, Los Perdidos, OLD WAVE BAND – Stará vlna Band, Mužy, Wunder Bar Band, Klára Šimková & Markéta Hávová, Helemese, Ika Kraicová & Romanika, El Amarna, Martina Trchová Trio, C & K Vocal, Naslouchejte hlasu vypravěče, Queens of Everything, Krásné nové stroje, Quakvarteto

Výstava – STARÁ LÁSKA REZAVÍ – Jarda Svoboda – Trabandita

Jarda Svoboda je znám především jako písničkář a kapelník skupin Otcovy děti a Traband. Méně známé – ale neméně zajímavé – jsou jeho výtvarné aktivity.
Narozen 1966 v Kolíně, povoláním muzikant a výtvarník, zaměstnáním učitel, topič, cirkusák, kopáč, pečovatel, barman, editor teletextu, sociální pracovník, školník, zahradník. Ve volných chvílích lesní chodec a skalní lezec. Vystupuje se skupinou Traband, pro kterou píše hudbu a texty (www.traband.net).

Odmalička jsou oblíbeným cílem jeho výletů skládky a smetiště, na kterých nalézá roztodivné předměty a kde žasne, proč se lidé zbavují starých krásných věcí a místo nich dávají přednost novým, ošklivějším. Nalezené nepotřebné předměty oživuje a dává jim nový smysl v obrazech, kolážích a skulpturách. Vystavené obrazy vznikly mezi lety 2007-2010 z rezavých kusů železa, okapových rour, plechovek od konzerv, hřebíků, klíčů, drátů, hrnců a dalších předmětů.

Obrazy nejsou prodejné, ale podobné si můžete sami sestavit. Autor vám rád poradí a odpoví na vaše dotazy a připomínky, napíšete-li mu na adresu trabandita@seznam.cz.