Pátek

Donrvetr

Festival Otevřeno zahájí pardubická funk-rocková parta Donrvetr, ve které kytary a bicí doplňuje saxofon s příčnou flétnou. Na svém kontě má demonahrávku EgoSong (2010), album Majstrštyk (2013) a píseň o Krychličovi, která zazněla i v dokumentárním snímku České televize o této legendě Pardubic.

Více o kapele Donrvetr

Jericho

Tak dlouho se hraje v Jimramově, až se ucho přetrhne. Ale člověk se nezavděčí. Po letech brblání, co že se ta parta gerontů zase hrne na pódium, se Jericho kvůli zahraničnímu angažmá svého úhlavního zpěváka neobjevilo na plakátech a zase bylo řečí jak bobků. Pozůstalí tedy přeskupili síly, lehce omladili a dali na zapřenou krátký téměř kotlíkařský potlach v Irském stanu. Povzbuzeni ohlasy a panáky se letos vracejí v částečně plné síle na hlavní pódium do svého tradičního času.

Více o kapele Jericho

Prago Union

Hip hop je u nás stále poměrně exotický žánr, jehož představitelé pronikají do všeobecného povědomí jen málokdy a zpravidla pouze dočasně. Že je Prago Union výjimečnou kapelou je patrné už z toho, že se více než deset let drží na výsluní české hudební scény a sklízí zasloužené ovace na všech frontách. Tajemství jejich úspěchu tkví v řadě trumfů, z kterých je třeba zmínit bezzubého kousavého rappera Kata, nad jehož kreativním užitím češtiny by žasli i obrozenci, dále výbornou skupinu Champion Sound (dříve Livě Band), se kterou spolupracují od roku 2010, a také fakt, že navzdory slávě jsou to „takoví normální sympaťáci“. Takže i v případě, že jde hip hop zcela mimo vás, Prago by nemělo vaší pozornosti uniknout.

Více o kapele Prago Union

Zelená Konev

Z plodného podhoubí pražských konzervatoří vzešla přibližně před deseti lety kapela Zelená konev, hrající hudbu na pomezí ska a rockabilly. S postupem času se otevřela dalším žánrům, proto dnes v její tvorbě zní prvky funku, balkánské dechovky a rocku, přibyly také české texty. Skupina vydala jedno album Hlavou ve hvězdách a několik kratších nahrávek. Písně Zelené konve mají pozoruhodný dar vyvolávat úsměv na tvářích posluchačů a zahánět chmury, proto někteří pokrokoví lékaři předepisují její koncerty coby lék proti trudomyslnosti.

Více o kapele Zelená Konev

Personal Highway

Páteční večer zakončí pražská kapela, která svůj styl označuje jako ambient-crossover. Jedná se o kvartet kolem frontmana a skladatele, bubeníka Michaela Noska. Setkali se na Kozervatoři Jaroslava Ježka, kde všichni studovali. Hrají instrumentální elektrickou muziku vycházející z nu-jazzu, jejich vznik v roce 2011 byl ovlivněn norskou experimentální jazzovou skupinou Jaga Jazzist a jejím vystoupením na Colours of Ostrava. Na svém kontě mají zatím loňské eponymní album.

Více o kapele Personal Highway