Irský stan

Memory Band

Kapela složená z přátel, sdružená okolo hudby, kterou mají rádi. Zahrají svůj pořad Dylanových písní s českými texty či překlady různých autorů a možná přidají něco z Claptona, Younga a podobných klasiků. Hrají s chutí a pro potěšení osazenstva stanu.

Duo HaM a přátelé Revival

Za zkratkou HaM stojí manželský pár Hanička a Meloun, kteří patří k odvěkým podporovatelům a účastníkům festivalu, a protože jsou také zruční hudebníci, tak vystoupí (jako již na několika předchozích ročnících) v Irském stanu, kde zahrají irské a skotské lidovky, některé opatřené českými texty, jiné v původním znění. Doprovázet je bude pestrá skupina přátel, mezi kterými by se měl objevit Fumas nebo hobojista Adam Janoušek, který se letos představí také se skupinou Šoulet.

Radosti života

Letos je tomu na den přesně 135 let, 2 měsíce, jeden týden a ještě den, co se narodil první český punker Franta Gellner, a přibližně 101 let, 11 měsíců a 2 týdny, co ho pozřela první světová. K této nepominutelné příležitosti připravuje příležitostný soubor Radosti života svou skromnou kytičku veršů ze stejnojmené sbírky, jíž chce nebohého přimět k vhroběobráceníse, aby bylo možno dle pohybů zemské kůry identifikovat místo jeho posledního spočinutí. Tato seance se uskuteční o první sobotě festivalové přesně někdy kolem jedné hodiny v Irském stanu či blízkém okolí, tak si to nenechte ujít. Přinášeti s sebou střelné zbraně se vlídně nedoporučuje.

Dálach

Letošní výjimečnou hodinovou pauzu v programu na pódiu můžete samozřejmě strávit mnoha způsoby, jako například zavítat do Irského stanu, kde bude tou dobou koncertovat skupina Dálach z Brna. Jejich parketou je právě tradiční irská hudba, takže toto prostředí je pro ně jako stvořené. Snahou kapely je hrát irské lidovky tak, jak mohly znít i ve své domovině, přitom ale nepřebírají cizí aranže – všechny úpravy jsou autorské, přičemž jednotliví muzikanti mají velkou svobodu v tom, jak svůj part pojmou. Díky tomuto přístupu naplno vynikne živelný rozměr folklórní hudby. Repertoár skupiny tvoří instrumentální sety i písně zpívané v angličtině a gaelštině.