Filmy

Já, Olga Hepnarová

Životopisný / Drama / Historický / Psychologický
Česko / Polsko / Francie / Slovensko, 2016, 105 min

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého… (Bontonfilm CZ)

Takovej barevnej vocas letící komety

Dokumentární
Česko, 2015, 101 min

Celovečerní dokumentární film vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Snímek odkrývá, jak se v životním osudu a postojích Filipa Topola odrážela doba před i po sametové revoluci, jeho posedlost hudbou a láska k Mozartovi, ale také jeho závažná nemoc. Celým filmem prostupují písně, které sám Filip Topol označoval za formu svých deníků, a jeho povídky, doplněné postřehy a vzpomínkami jeho životních souputníků a přátel… (oficiální text distributora)

Skok do vody

Dokumentární
ČR, 2015, 40 min

Možná tím trochu snížíme var v kotli, ale letos mimořádně musíme udělat v programu na hlavním pódiu pauzu, a tak vás zveme na evangelickou faru (šikmo naproti Bistru) na projekci dokumentárního filmu Skok do vody Jakuba Čermáka a jeho ženy Iamme Candlewick, kteří se svými písničkami vystoupili odpoledne. Film zachycuje cestu obou protagonistů s jejich roční dcerou stařičkým obytným volkswagenem po Evropě na jaře 2015. Do čtyřiceti minut délky této filmové eseje o alternativních a inspirativních přístupech k životu se vrývají osudy lidí, které autoři po cestě potkali.