Irský stan

Hearts of Highlands

Také tuto legendu Irského stanu dával původně dohromady Honza Jun, aby bylo podle čeho tančit „skoťárny“ na prvním evangelickém baále v Telecím. A když už se to tak pěkně povedlo, předvedli se i v Jimramově. A s úspěchem, takže se nadlouho stali stálou součástí tohoto léčebného zařízení. Obsazení se měnilo neustále a časem opratě převzala mladší generace pod vedením Elišky Esterlové. V jaké sestavě dorazí letos je zatím ve hvězdách, ale těšit se můžeme.

Memory Band

Protože Jericho se poslední léta ze zimního spánku probouzí jen na stále kratší dobu před festivalem, dal Tomáš Jun průchod svým varhanickým spádům při muzicírování s kamarády. A vede se jim tak, že by bylo škoda nevynést to na světlo, tedy aspoň do příšeří Irského stanu.

Stoker One Man Band

Václav Blabolil, kromě toho, že vozil po koncertech Oboroh, hrával na basu v Dead Camel Blues Bandu. Před nějakým časem si ale pořídil resofonickou kytaru (ano, to je ta z obalu Brothers In Arms) a šlapák a zjistil, že celou kapelu obstará sám. Máme se v Irském stanu na co těšit.

http://www.muzikus.cz/fittings-steel-stoker-one-man-band/

http://www.zivaulice.eu/program/interpret/stoker.html

Neznámý písničkář Vít Šujan

Vítek hrál před čtyřmi lety při nedělním festivalovém koncertu s Quakvartetem (na kontrabas a výborně) a nabídl, že by své vlastní písničky prezentoval v Irském stanu. Napřesrok s nimi „postoupil“ na hlavní pódium, ale protože honil večerní koncert někde jinde, odedřel si líné časné sobotní odpoledne. Letos ho budeme mít v Irském stanu příležitost uslyšet do třetice, tentokrát za podpory rodiny.

http://www.hmmanagement.cz/artists/vit-sujan