Sobota

Koza na útesu

Klezmer jsme v Bludníku už dlouho neměli! Letos to napraví tato svérázná pražská parta, která ho ještě okoření punkem či ska. V roce 2010 vydali originálně zabalené EP Kozí zpěvy.

http://bandzone.cz/kozanautesu

Rabies

Do ještě vyšších obrátek dostane sobotní hudební program nabušená punková trojka z Bystřice pod Perštýnem. Dali se dohromady před třemi lety a od té doby jedou na plný plyn. Po loňském demu Just Jump teď točí plnokrevné cédéčko I Have Got Rabies a vedle toho koncertují jako o život. Moc bych se divil, kdyby se pod pódiem nepogovalo.

http://bandzone.cz/rabies

The Partisan

A o to, aby nahozený řemen nespadl, se postará další trojice, tentokrát z Pardubic. Ta existuje již od roku 2005 a před čtyřmi lety jste ji mohli slyšet i v Jimramově s repertoárem z tehdejší desky 16. Letos přiveze novinku nazvanou OK.

http://bandzone.cz/thepartisan

PPLP

Ondra Pellar se svým PPLP, za kteroužto zkratkou se skrývá nespočet názvů i průběžných spoluhráčů, je vedle Jericha a Marcela Kříže jediným letošním účastníkem, který se na jimramovském pódiu objevil více než jednou. Takže ti, kdo při prvních vystoupeních jeho hudebně recitační úderky ještě žužlali dudlík, si to teď můžou pořádně užít.

http://pplp.ic.cz

Marcel Kříž & Tomáš Vtípil Noisechestra

Písničkář s vysočinskými kořeny Marcel Kříž, který v Bludníku hrál s nejrůznějšími spoluhráči, se vrací a s ním přichází jedna ze zásadních postav brněnské hudební scény – houslista a skladatel Tomáš Vtípil. Tomáš hrál či spolupracoval s kapelami Čvachtavý lachtan, che, Urband či DG 307, experimentoval s elektronikou, složil hudbu k divadelním představením či filmům (za Pouta byl nominován na Českého lva). Po letech příprav letos snad konečně vyjde společné album těchto dvou samorostů, při jehož nahrávání se obklopili kapelou Noisechestra. Zatím je toho známo ale málo, tak jsme sami zvědavi, co nám předvedou.

http://bandzone.cz/marcelkriz

Kyx orchestra

Tento věkem i duchem mladý chrudimský big band se měl v Bludníku objevit už loni, ale protože část jeho členů působí zároveň v Chrudimském big bandu (pozor, nezaměňovat) a ten byl pozván ve stejném termínu do Holandska, musíme si počkat na jejich jazzrockovou, swingovou a funky smršť do letoška.

http://www.kyx.cz

Vobezdud

Původně dívčí kapela V(|)bezdud z Karlína vznikla v roce 2003, časem se však složení měnilo a tak je v ní dnes mužů skoro polovina. Hlavní slovo mají housle a akordeon, v písničkách s mnohohlasými refrény trošku jak od skupiny Zuby nehty se vyzpívávají z reálných a snadno uvěřitelných a pochopitelných problémů a traumat, aniž by ztráceli vtip a drajv. V roce 2010 vydali první album K pláči i pobreku.

http://bandzone.cz/vobezdud

Zrní

Kladenská kapela přiveze do Bludníku cosi z tamního industriálního genia loci. Založilo ji v roce 2001 pět kamarádů ze školy, ve stejném složení hrají dodnes. V roce 2009 vydali album Voní, po loňském koncepčním albu Hrdina počítačový hry jde do světa, které vydala na své značce písničkářka Radůza, se o nich mluví už s velkým respektem. Hrají na akustické nástroje, ale s takovým nasazením, že by jim to mohli závidět lecjací rockeři.

http://www.zrni.cz

The Spankers

A co by to bylo za Jimramov, kdybyste si neza-ska-kali. Třeba i na reggae, ne? Letos se o to postará vyhlášená pražská parta s charismatickou zpěvačkou Sisy Feherovou. Loni roztančili Brazilce, české nohy se určitě také neudrží.

http://www.thespankers.cz

Ty Syčáci

Další ze zásadních postav brněnské hudební scény – fyzický básník Petr Váša se spoluhráči Petrem Zavadilem (kytara) a Tomášem Fröhlichem (baskytara) svou neuvěřitelnou energií bez problémů zvládnou roztančit Bludník jak v tomto akustickém složení, tak samozřejmě i s bicími Aleše Pilgra z Květů. S ujištěním, že lokomotivám se motají kola, se pak bude snad i lépe usínat.

http://bandzone.cz/tysycaci

O výše uvedené anotace se podělili Ben Skála a strejček Tom. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami a událostmi vůbec nemusí být náhodná.