Pátek

Oben ohne Orchestra

Čtyřčlenná pražská kapela, hrající veselý punk-rock s nádechem funky. Kapela je provázána s Evangelickou teologickou fakultou a často vystupuje s kapelami odtud vzešlými. Na festivalu Otevřeno jste mohli některé členy v dřívějších letech potkávat jako návštěvníky nebo jako hráče jiných seskupení, společně tu letos vystoupí poprvé.

http://bandzone.cz/obenohneorchestra

Jericho

V dnešním rychle se měnícím světě buďme vděčni za nějaké jistoty. Biblické Jericho je v rozvalinách více než tři tisíce let, to české teprve (nebo už?) pětadvacet. Jimramov je jeho dalo by se říci domovskou scénou a v posledních letech také téměř jedinou příležitostí, kdy aspoň na chvíli povstává z prachu.

http://bandzone.cz/jericho86

Ležérně a vleže

Valašskou kapelu, založenou v roce 1996, jsme mohli v Jimramově slyšet před pěti lety, její bubeník Jura Nedavaška se navíc představil loni s Žambochy. Od té doby se jejich hudba ještě více rozkošatěla, posílily v ní jazzové a funky prvky, ale na svižné písničky i balady se můžeme těšit také. Za svůj dlouhý život vydali svépomocí několik alb, naposledy v roce 2010 Uondaný čas.

http://www.lezerneavleze.cz

Caktus Showband

Kapela vznikla roku 2002, postupně se původně pětičlenná sestava rozrostla o dechovou sekci a vokalistky na stávajících deset členů. Jejich hudba vychází z fosilního rock’n’rollu, blues a swingu, repertoár sestává z vlastní tvorby i upravených klasických hitů. Jak název napovídá, důležitou devizou kapely je pódiová show, zejména pak exhibice frontmana Dana Knotka, který evokuje vzpomínky na průkopníky, jakými byli Chuck Berry nebo Jerry Lee Lewis. V roce 2011 vydala kapela živé CD „Back to Futurum“.

http://www.caktus.cz

Metropolice

Mladá brněnská kapela sice brouzdá po pódiích teprve třetím rokem, ale má na kontě už dvě dema a jejich rozjeté funky vás jistě roztančí. Po téměř roční pauze způsobené odchodem bubeníka se vrací plni energie.

http://bandzone.cz/metropolice

O výše uvedené anotace se podělili Ben Skála, Jeník Lavický a strejček Tom. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami a událostmi vůbec nemusí být náhodná.