Irský stan

Jedná se o lázeňské zařízení. Léčebná kúra začíná v pátek večer a končí v sobotu v noci. Po celou dobu jejího trvání jsou nabízeny lahodné chutě a tóny pro obveselení mysli a osvěžení těla. Po ukončení kúry se u některých návštěvníků objeví únava. Ta po krátkém čase odezní a místo ní se dostaví radostné a spokojené pocity při vzpomínce na pobyt v Irském stanu. (Terapeuti pracují bez nároku na honorář. Ukázalo se totiž, že kúra má lečebné účinky i na ně!)

Hudba

Broken Harp

Po osmi letech se do Irského stanu vrací přední český bluesman, dylanolog a muzikolog Jan Sobotka. Jeho kytaru, mandolínu a zpěv doprovodí na akordeon syn Ondřej, možná i další spoluhráči. Kromě blues se můžeme těšit na výlety do příbuzných i vzdálenějších žánrů, překvapení nejsou vyloučena.

Fumas & Skalní trollové na smetaně

Frontmana kapely Původní Bureš jistě není třeba návštěvníkům festivalu (a potažmo Irského stanu zvláště) představovat. Těšit se můžeme i na nové písničky, které byly jeho domácí kapelou neakceptovány pro „přílišnou folkovost“

fumas.wz.cz

Lucia Piussi a Peter Bálik

Jako vzácné hosty přivítáme v Irském stanu ústřední dvojici a tvůrčí motor výborné slovenské kapely Živé kvety. Lucia právě vydává knihu povídek „Život je krátky“ a na její podporu zavítají s Peterem jako akustické duo běhěm léta několikrát do zemí koruny České.

www.zivekvety.sk

www.youtube.com/watch?v=ImlV-jyxA74