Pátek

Blabovy stromy

Litomyšlská rocková kapela založená na sklonku roku 2007. Zatím vydala dvě demonahrávky. Loni jim to kvůli posunutí termínu s Jimramovem nevyšlo, můžeme se tedy těšit letos.

www.blabovystromy.cz

Jericho

V dnešním rychle se měnícím světě buďme rádi za jistoty, které máme. Biblické Jericho je v rozvalinách už tři tisíce let, to české teprve něco málo přes dvacet. Jimramov je v posledních letech jedinou příležitostí, kdy aspoň na chvíli povstává z prachu. Tak si to nenechte ujít.

www.klubslunicko.cz/slunce/jericho.htm

Pepa Lábus a SPOL.

Pepa Lábus začínal v polovině 80. let jako písničkář s kytarou, ale v průběhu let přibíral spoluhráče a postupně elektrifikoval, takže se můžeme těšit na solidní bigbít s inteligentními texty. Během těch let stihl natočit čtyři desky – Morana, Zrcadlo mistra Matyáše, Bezčasá a nehnutá a Vzlétají ptáci.

www.pepalabus.cz

Photolab

Trochu potřebného klidu vnese do Bludníku Photolab, kapela kolem výrazných osobností české hudební scény Magdaleny Šalomounové a kytaristy vystupujícího pod jménem a.m.almela. Písně ve francouzštině a angličtině zatím známe jen z demonahrávek a ze soundtracku k filmu Pusinky. První album už se ale snad připravuje.

www.photolab.cz

Jan Doležel

A kdo si bude chtít odpočinout od festivalového rachotu, může v pátek i v sobotu večer zajít do evangelického kostela, kde mladý sólový varhaník Jan Doležel provede Bachův Dobře temperovaný klavír v úpravě pro varhany. Těšíme se.

O výše uvedené anotace se podělili Ben Skála a strejček Tom. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami a událostmi vůbec nemusí být náhodná.