Covid směrnice pro Otevřeno Jimramov 2020

Festival Otevřeno Jimramov 2020 se připravuje již od podzimu 2019, nikdo z nás nepředpokládal, že propukne koranavirová pandemie. Na jaře jsme pečlivě zvažovali a konzultovali, jestli v přípravách dál pokračovat a festival pořádat či nikoli. Vzhledem k tomu, jak se epidemie Covid-19 vyvíjí, a vzhledem k postupnému uvolňování opatření ze strany vlády a MZČR, jsme se rozhodli v přípravách festivalu pokračovat i s tím rizikem, že se situace může změnit ze dne na den. Dle ministra zdravotnictví (22.7. 2020, Aktuálně.cz) jsou nyní rizikové především hromadné akce ve vnitřních prostorách s tím, že od 1.9 se zavádějí znovu opatření pro uzavřené prostory. V každém případě jsme připraveni okamžitě zareagovat na nařízení krajské hygienické stanice nebo na celostátní úrovni nařízení vládní/ministerstva zdravotnictví a jsme v kontaktu se starostou Jimramova. Jako pořadatelé se budeme chovat v rámci možností maximálně obezřetně, abychom minimalizovali možnosti přenosu mezi účastníky nebo v rámci Jimramova.

Prakticky to pro návštěvníky festivalu znamená následující:

  • Pokud máte symptomy nemoci, v žádném případě nejezděte na festival. Individuálně můžeme řešit případné vrácení vstupného.
  • Respektujeme nařízení vlády o omezení akce na 1000 osob, z toho důvodu je v prodeji pouze 900 lístků.
  • Důrazně vás prosíme, abyste si při návštěvách uzavřených prostor mimo areál festivalu před vstupem nasadili roušku (bistro, obchody, kostel atd.) – jednorázové roušky budeme prodávat.
  • Dodržujte pravidelnou hygienu, po parku bude rozmístěno několik stojanů s anti-covid dezinfekcí.
  • Nesdílejte s kamarády jeden kelímek, radši si každý kupte vlastní nápoj u nás 🙂

Vaši pořadatelé